Світло в офісі

Світло в офісі відіграє дуже важливу роль.

Багато в чому саме від світла залежить: працездатність співробітників, клімат в колективі і загальна атмосфера в офісі. При проектуванні освітлення в офісі важливо знати про такі параметри як: рівень освітленості, передача кольору, світлова температура, рівень нагріву джерел світла, рівень сліпучої дії джерел світла і д.р. Отже, про все по порядку. У першу чергу, зрозуміло, світильники в офісі повинні виконувати свою основну функцію - освітлювати робочий простір. При цьому світильники повинні органічно вписуватися в дизайн офісного простору, відповідати стилістиці інтер'єру.

При проектуванні освітлення в офісі важливо пам'ятати, що максимально комфортним для людини є природне світло. Таким чином, треба максимально наблизити штучне освітлення офісу до природного освітлення на вулиці. Цього можна домогтися шляхом встановлення світильників з люмінесцентними джерелами світла на стелі паралельно вікнам. Іншим важливим аспектом освітлення є світлова температура. Необхідно пам'ятати, що тепле освітлення є максимально комфортним для людини. Воно спонукає нас до відпочинку та емоційної гармонії. Зауважимо, що в ресторанах освітлення, як правило, тепле, приглушене. Таке освітлення забезпечують лампи накалювання, галогенні лампи, а також люмінесцентні лампи з теплою температурою. Навпаки, холодна температура джерел світла тонізує людину, мобілізує, активізує роботу головного мозку. Також важливо пам'ятати, що джерела світла крім освітлення виділяють тепло. Цей фактор може негативно впливати на температуру повітря в приміщенні, а також поверхні, наближені до джерел світла. При підборі світильників слід враховувати, що галогенні, металогалогенні лампи і лампи накалювання виділяють значно більше тепла, ніж люмінесцентні лампи і світлодіоди.
Ще одним важливим аспектом проектування освітлення в офісі є розстановка світильників. Так, для ліквідації відблисків в приміщенні рекомендується світильники встановлювати в два ряди. Один - уздовж ряду вікон на невеликій відстані від нього в невеликому видаленні від нього, другий - паралельно першому на віддаленні двох третин глибини офісу. Крім того, слід приділяти увагу місцевим освітленню. Так, при використанні місцевого освітлення, рівень загальної освітленості може бути знижений на 25-50%.

Резюмуючи все вище сказане, зазначимо, що за рахунок освітлення в офісі створюється необхідна обстановка, а увага до описаних вище деталей дозволить уникнути можливих помилок при проектуванні.